odborný výzkum

Ve své disertační práci odhaluji typické projevy kognice a chování investorů v podmínkách stresu. Na základě výzkumu strategií zvládání stresu (copingu) navrhuji investorskou typologii a související validní diagnostiku. Na ní je postaven vývoj unikátní poradenské metody prevence nevhodného investorského chování – v podstatě jde o poradenské snižování tzv. behaviorální mezery.

Zní to moc učeně? Je to vlastně velmi jednoduché:

1. Investor během 5 minut vyplní poradenskou verzi našeho dotazníku, následně obdrží vyhodnocení diagnostiky a přeposílá je svému investičnímu poradci. Investiční poradce tak pozná investorovy strategie zvládání stresu, díky čemuž může předvídat jeho chování ve specifických stresových situacích.

2. Když má někdy taková stresová situace nastat, poradce vyhodnotí, zdali bude očekávané chování investora vhodné nebo nevhodné pro ziskovost portfolia, a podle toho zabrání buď deprivaci investora z nedostatku podnětů nebo jeho přehlcení podněty.

We are behind your investments.

REFERENCE

„O Michalův výzkum se zajímám od samého začátku a jeví se mi jako velmi slibný. Dlouhodobě Michala podporuji v tom, aby zde mohlo vzniknout něco opravdu užitečného, co prospěje investorům i poradcům. Držím palce!“

Petr Šimčák

ředitel Amundi Czech Republic Asset Management, analytik a psycholog, mentor Michala Jírů

Michal Jírů – michal@jiru.cz – www.jiru.cz/eu, www.rente.cz, www.seudin.cz/eu,  www.behind.cz/eu
Všechna práva vyhrazena 2019 - 2023
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky